Można już pobrać najnowszą wersję darmowego antywirusa Avira AntiVir Personal 10.0.0.561. Programiści wprowadzili szereg zmian, które mają poprawić działanie aplikacji i jeszcze lepiej zabezpieczyć użytkowników przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.
Avira AntiVir Personal to bezpłatny, lekki program chroniący komputer przed wirusami. Aplikacja umożliwia nie tylko ochronę, ale również usuwanie złośliwego oprogramowania, robaków, koni trojańskich, rootkitów itp. Co więcej, zabezpiecza użytkownika przed takimi zagrożeniami jak phishing. W wersji darmowej nie możemy niestety skorzystać ze skanowania poczty e-mail - za rozszerzenie możliwości programu trzeba zapłacić. Program bardzo dobrze wypada w testach narzędzi antywirusowych AV Comparatives.
W najnowszej wersji Aviry wprowadzono niewielkie zmiany dotyczące interfejsu użytkownika. Poprawiono wygląd ikon, pojawił się pasek nawigacji w wersji 3D, a także nowe tło. Oprócz tego wprowadzono zmiany w kwarantannie (teraz można jednocześnie dodawać wiele danych), dodano wykrywanie rootkitów dla systemu w wersji 64-bitowej, rozszerzono również możliwość konfiguracji programu. Program instaluje się znacznie szybciej niż w poprzednich wersjach.
środa, 24 marca 2010
Nowa wersja Aviry z nowym interfejsem
Etykiety:
antivirus,
antywirus,
antywirusy,
avira,
bezpieczny,
darmowe,
download,
internet,
internetowe,
komputer,
najlepszy,
pobierz,
test,
zalety
środa, 10 marca 2010
Specjaliści przestrzegają przed wirusami
Adobe Acrobat Reader jest obecnie najbardziej wystawionym na ataki programem. W rankingu F-Secure wyprzedził nawet Microsoft Word, który dotychczas był najchętniej wybieranym przez cyberprzestępców celem. Specjaliści ostrzegają też przed nowym złośliwym oprogramowaniem, które podszywa się pod... antywirusy.
Według F-Secure 48,87% ataków dokonanych za pośrednictwem dokumentów związanych było w zeszłym roku z Adobe Readerem. Czyni go to najbardziej wystawionym na ataki programem. Tuż za nim znajduje się edytor tekstu Microsoftu - 39,22%, a dalej kolejne programy z pakietu Office (Excel - 7,39% i PowerPoint - 4,52%). Jeszcze dwa lata temu Adobe Acrobat Reader był na drugiej pozycji najchętniej wybieranych przez cyberprzestępców celów. Królował Word. Obecnie ta sytuacja uległa zmianie, czego powodem jest wprowadzenie poprawek przez Microsoft w swoim pakiecie biurowym. Natomiast narzędzie do przeglądania plików PDF nadal jest jednym z najprostszych sposobów na dostanie się do komputera użytkownika.
Z kolei McAfee przestrzega przed fałszywymi antywirusami. Za ich przyczyną zainfekowanych zostało już ponad 69 tys. komputerów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatniego roku zagrożenie wirusami za ich sprawą wzrosło o ok. 400%. Najnowsza metoda polega na przesyłaniu e-mail ostrzegających przed niebezpiecznym oprogramowaniem i informujących, że komputer może być zagrożony przez wirusy. Użytkownikowi oferowany jest darmowy antywirus, który ma uchronić go przed utratą danych. W rzeczywistości kryje się za nim niebezpieczne oprogramowanie.
Fałszywe antywirusy rozpowszechniane są również za pomocą witryn internetowych. Najwięcej niebezpiecznych stron WWW zarejestrowanych jest w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem firmy AVG Technologies aż 44%. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się Chiny i Niemcy. Za pomocą fałszywych programów antywirusowych dokonywane są również kradzieże kart kredytowych. Na blogu McAfee można zapoznać się z pełną informacją na temat najnowszego złośliwego oprogramowania.
Etykiety:
antivirus,
antyspamowy,
antywirus,
antywirusy,
bezpieczny,
darmowe,
download,
internet,
internetowe,
komputer,
najlepszy,
oszustwo,
pobierz,
porównanie,
test,
wady,
zagrożenia,
zagrożenie
wtorek, 9 marca 2010
Kaspersky Internet Security 2010 triumfuje w PC Formacie
Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o odniesieniu zwycięstwa programu Kaspersky Internet Security 2010 w teście przeprowadzonym przez Redakcję popularnego magazynu PC Format.
W numerze 4/2010 magazynu PC Format opublikowano wyniki testu pakietów bezpieczeństwa. Bartłomiej Mrożewski, redaktor PC Formatu, przeanalizował 10 programów typu Internet Security dostępnych na polskim rynku. Test został przeprowadzony pod kątem wykorzystania zasobów w trybie czuwania i podczas skanowania, stabilności działania, funkcjonalności a także skuteczności wykrywania szkodliwych programów (tutaj posłużono się wynikami analizy przeprowadzonej przez laboratorium AV Comparatives). Kaspersky Internet Security 2010 otrzymał wyróżnienie "Najlepsza Jakość" i pokonał m. in. takich konkurentów jak Norton Internet Security 2010, G Data Internet Security 2010 oraz ESET Smart Security 4.
W opisie programu Kaspersky Internet Security 2010 Bartłomiej Mrożewski napisał:
"Pakiet Kaspersky wygrywa przede wszystkim ogromną liczną dostępnych funkcji. W programie znajdziemy wszystko, co potrzeba, a także sporo funkcji dodatkowych. Świetnie są zabezpieczone przeglądarki. Nie dość, że wszystkie strony są filtrowane przez system wyławiający zagrożenia, to przeglądarka jest uruchamiana w trybie sandbox, co izoluje ją od systemu. Komunikacja innych programów z siecią jest kontrolowana przez system oceny wiarygodności programów (...)".
Na szczególną uwagę zasłużyły, zdaniem testującego, takie cechy programu Kaspersky Internet Security 2010 jak wysoka skuteczność, tryb piaskownicy, blokowanie reklam, dopracowany system kontroli rodzicielskiej oraz rozbudowany monitor sieci.
źródło: kaspersky.pl
Etykiety:
antivirus,
antywirus,
antywirusy,
bezpieczny,
internet,
internetowe,
kaspersky,
kup,
najlepszy,
płatne,
porównanie,
test,
zalety
Subskrybuj:
Posty (Atom)